Ana içeriğe atla

Yeşil Çayın En Önemli 3 Faydası

YEŞİL ÇAYIN 3 ÖNEMLİ FAYDASI


Doğada yetişen Carmellia Sinensi bitkisinden elde edilen yeşil çay birçok faydası olan bir bitkidir. Bilinen siyah çay ile aynı bitkiden elde edilir fakat üretim süresince yapılan müdahaleler ile aralarında bir farklılık oluşur. Kurutma işlemi sırasında siyah çay yaprakları daha çok kurumaya bırakılırken, yeşil çay üretiminde yaprakların oksijenle teması kesilerek yarı fermente bir şekilde bırakılır.

YEŞİL ÇAYIN 3 ÖNEMLİ FAYDASI
Demlenmiş Siyah Çay
YEŞİL ÇAYIN 3 ÖNEMLİ FAYDASI
Yeşil Çay 


                               

1-Kalp Sağlığına İyi Gelir

YEŞİL ÇAYIN 3 ÖNEMLİ FAYDASI

Bilim adamları yeşil çayın kalbin arterlerini güçlendirerek kan basıncı dengesinin sağlanması yardımcı olduğunu ispatlamışlardır. Kan pıhtılaşmasının sürekli olması kalp krizi riskini en aza indirgeyen etmen olduğu için uzmanlar günlük yeşil çay kullanımına özen göstererek kalp krizi riskini en aza indirgenebileceğini söylüyorlar.

2-Zayıflamaya Yardımcı Olur

YEŞİL ÇAYIN 3 ÖNEMLİ FAYDASI

Şüphesiz ki yeşil çaya günümüzde ki popülerliğini veren ve bilinmesini sağlayan metabolizmayı hızlandıran en başat içeceklerden biri olmasıdır. Alınan kalorilerin dengelenmesinde ve bununla birlikte bağırsak işleyişine olan olumlu katkılarıyla birlikte kilo verme sürecini hızlandırır.

3-Depresyonu Önlemeye Yardımcı Olur

YEŞİL ÇAYIN 3 ÖNEMLİ FAYDASI

Teanin isimli aminoasit yeşil çay yapraklarında bulunur ve bu madde insana bir rahatlama ve gerilmeleri azaltmakta etkili bir kimyasal maddedir. Ek olarak, Teanin beyin fonksiyonlarının çalışmasını pozitif yönde etkiler. Yeşil çayın düzenli kullanımında başağrısını en aza indirger.

Yorumlar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...