Ana içeriğe atla

Meyan Kökü Nasıl Kullanılır?


Daha yaygın olarak meyan kökü olarak bilinen Mulethi, hem çeşitli tıbbi durumları tedavi etmek için kullanılan hem de Asya ve Orta Doğu mutfağında uzun süredir popüler olan bir bitkisel besin takviyesidir. Oral olarak alınsın veya tropikal olarak kullanılsın, kısa süreler için küçük dozlarda alındığı sürece, bazıları geleneksel olan ve klinik olarak kanıtlanmış olan çeşitli sağlık yararlarına sahiptir.


Meyan Kökü Nasıl Kullanılır?
Mulethi veya meyan kökü, geleneksel olarak artritmide rahatsızlıkları ve aşırı yağlı saçlar için kullanılmıştırMeyan Kökü Nasıl Kullanılır?
Öksürük, boğaz ağrısı, mide şikayetleri veya menstruasyon krampları için mulethi çayı içirin.

Meyan Kökünün Faydaları


Çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için mulethi yutulur. Mulethi veya meyan kökü, geleneksel olarak artrit, mide rahatsızlıkları ve aşırı yağlı saçlar için kullanılmıştır. Ek olarak, klinik olarak aşağıdakiler için bazı etkinliklere sahip olduğu gösterilmiştir:


l Mide ekşimesi

l Cilt durumu egzama

l Düşük kan basıncı

l Addison hastalığı (baskılanmış adrenal bezi işlevli)

l Diyalize giren insanlar için kan potasyum düzeylerinin korunması

l Polikistik over sendromlu kadınlarda artmış fertilite

l Boğaz ağrısı ve ağız yaraları

l Vücut yağ azaltılması

l Prostat, meme, kolon, karaciğer ve akciğer kanseri

l Ülserler

Meyan Kökü Nasıl Kullanılır?
Mulethi'nin, aynı anda tüketildiğinde diğer birçok bitkinin etkinliğini artırmaya yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Öksürük, boğaz ağrısı, mide şikayetleri veya menstruasyon krampları için mulethi çayı içirin. 1 çorba kaşığı (15 ml) ezilmiş mulethi kökü 2 bardak (500 ml) su ile küçük bir tencerede birleştirin. Karışımı 15-20 dakika kısık ateşte sobanın üzerine sürün. İçmeden önce süzün.


Etkinliği artırmak için mulethi çayını diğer bitkilerle birleştirin. Mulethi'nin, aynı anda tüketildiğinde diğer birçok bitkinin etkinliğini artırmaya yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Diğer bitkisel çaylar ile mulethi karıştırabilirsiniz.

Yorumlar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...