Ana içeriğe atla

Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri

Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit ÖneriSaç dökülmesi birçok kişi için büyük bir sorun haline gelmiştir. Bunda genellikle genetik etkenler, dengesiz beslenme ve stres gibi durumlar etkili olmaktadır.İşte Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri;


Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri 1-  Saç dökülmesinin ana nedeni saç köklerinin güçsüz kalmasıdır. Bu nedenle saç köklerinin güçlendirilmesi için zeytinyağı ve hindistancevizi yağı kullanmak etkili olacaktır.Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri


 2-  Saç dökülmelerinde en etkili çözüm olarak kullanılan yöntemlerden bir tanesi de elma yağıdır. Elma yağının kullanımı ile birlikte saç kökleri güçleneceğinden saçların dökülme hızı yavaşlayacaktır.


Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri 3-  Aktarlarda bulunan kokulu sardunya yaprakları alınabilir. Kokulu sardunya yaprakları yaklaşık olarak 15 - 20 dakika boyunca kaynayan suda kaynatılır ve beyazlaşana kadar bekletilir. Sardunya suyu saha sonra bir kap içinde süzülerek saça sürülerek saç durulanır.


Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri 4-   Saçların dökülmesini önlemek için kullanılan yöntemlerden bir tanesi de marul ilaçlarıdır. Bir demet marul yaprağı püre haline getirilerek ıspanak suyu ile karıştırılarak saça sürülmesi ile birlikte saç köklerinin güçlenmesi sağlanmaktadır.Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri 5-   Biberiye dallarının kısık ateşte 20 dakika kadar kaynatılması ve akabinde saçlara uygulanması saç dökülmelerine iyi gelmektedir.


Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri 6-   Saç dökülmesine iyi gelen bir başka bitkisel çözüm ise Horozibiği çiçeğidir. Bu çiçeğin suyunun saçlara uygulanması ve sonrasında durulanması saç köklerini güçlendirmektedir. Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri 7-   Kına saç köklerini besleyen ve güçlendiren etkisi ile saçların dökülmesine karşı etkili bir çözümdür.


Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri


 8-   Saç köklerinin bakımı için kullanılan yonca suyu, saç köklerinin güçlenmesini sağlayan en önemli bitkisel çözümlerden birisidir. Özellikle ince saçlı kişilerin kullanması ile birlikte saç köklerinin daha sert olduğu görülmektedir.


Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri 9-    Soğanın saç çıkartmada oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Soğanın içerdiği kükürt, saç köklerinin beslenmesini ve güçlenmesini sağlamaktadır. 


Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri
10-  Hindistancevizi sütü de saç köklerinin güçlenmesini sağlayan önemli bir bitkisel çözüm olarak dikkat çekmektedir.


Yorumlar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...