Ana içeriğe atla

Sütün Vücuda 5 Faydası


Sütün Vücuda 5 Faydası
Süt, dünyaya geldiğimiz ilk andan itibaren aldığımız en değerli besinlerden biridir.

Süt, dünyaya geldiğimiz ilk andan itibaren aldığımız en değerli besinlerden biridir. İçerisinde, A, B, C, D, E ve K vitaminleri vardır bu vitaminler insanlar için fazlasıyla önemlidir. Herhangi bir vitaminin eksikliği çoğu hastalığa davetiye çıkarır ve bu hastalıklar insanı ölüme kadar götürebilir. Uzman doktorlarında yeni doğan bebekler için en az 6 ay tavsiye ettiği sütün faydalarına sırasıyla bakalım.

1-) Güçlü Kemikler

Sütün Vücuda 5 Faydası
Hem yetişkinler hem de çocuklar için günde en az bir bardak şart

Süt mineral ve vitamin açısından oldukça zengin bir besindir. Kalsiyumun başlıca kaynaklarından biri olan süt; 10 kilo ete veya 17 kg elmaya denk gelen kalsiyum barındırır. Hem yetişkinler hem de çocuklar için günde en az bir bardak şart.

2-) Yaşlılığa ve Kırışıklıklara İyi Gelir

Sütün Vücuda 5 Faydası
Süt, nemlendirici etki yaparak cildin nem dengesini koruyor ve yıpranmasının önüne geçiyor

Sağlıklı olmak ve güzel görünmek için dengeli beslenmek, spor yapmak ve stresten uzak durmak kadar süt içmek de önemlidir. Proteinler, A vitamini ve çinko sayesinde cilt sağlığı korunuyor. Süt, nemlendirici etki yaparak cildin nem dengesini koruyor ve yıpranmasının önüne geçiyor. Bu amaçla kadınların günde 2 bardak süt içmeleri tavsiye ediliyor.

3-) Kalp ve Damar Sağlığı

Sütün Vücuda 5 Faydası
 Yağsız olarak günde bir bardak süt uzmanlar tarafından öneriliyor

Tansiyon hastası olan insanlar için sütün olumlu etkisi kanıtlanmış durumda. Hipertansiyon için kullanılan ilaçların olumsuz etkisinin yok edilmesinde, içerdiği kalsiyum sayesinde süt oldukça işe yarıyor. Yağsız olarak günde bir bardak süt uzmanlar tarafından öneriliyor.

4-) Kanseri Önlüyor

Sütün Vücuda 5 Faydası
 Günde 2 ile 3 bardak arasında organik süt içen insanların bağırsak sorunlarına yakalanmadığını hatta bağırsak kanseri olmadıkları saptanmış

Uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda, günde 2 ile 3 bardak arasında organik süt içen insanların bağırsak sorunlarına yakalanmadığını hatta bağırsak kanseri olmadıkları saptanmış. Uzmanlar özellikle; sigara kullanan, alkol içen insanların günde 2 bardak süt içmelerini zorunluluk olarak görmeleri gerektiğini söylüyor.

5-) Enerji Kaynağı

Sütün Vücuda 5 Faydası
Süt odaklanma, konsantre olma ve hafıza yeteneklerinizi kuvvetlendirir


Yediğimiz besinler sayesinde vücudumuz ayakta duruyor, beynimiz çalışıyor. Vücudun tüm ağırlığının yalnızca %2-3 oranını kapsayan beyin buna karşın tüm kalorinin sıfırı kadarını harcıyor. Günde bir bardak süt beynin ihtiyacı olan enerjinin yarısına yakınını, içerdiği proteinler sayesinde karşılıyor. Ayrıca süt odaklanma, konsantre olma ve hafıza yeteneklerinizi kuvvetlendirir.

Yorumlar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...