Ana içeriğe atla

Bitcoin mi Yoksa Altcoin mi?

Bitcoin mi? Yoksa Altcoin mi?Bitcoin mi Yoksa Altcoin mi?


2017 yılının sonlarında ve özellikle Aralık ayında neredeyse 20.000 USD seviyesine kadar ulaşıp, kripto para konusunda bilgili bilgisiz bir çok kişinin dikkatini çekmeyi başaran Bitcoin mi yoksa diğer kripto paralar mı konusunda kararsız kalıyorsanız bu makale tam size göre!

Trene son binenler ve dolayısıyla hala alım maliyetinizin çok çok uzağındaysanız sizin için çok yakın zamanda güneş doğacak gibi durmuyor maalesef. Fakat yine de zararınızı azaltmanın farklı yolları olduğunu da belirtmek isteriz. Diyelim ki 19.000 USD civarından alım yaptınız ve stop loss seviyesi belirlemediğimiz için her geçen gün zararda kalarak bugünlere kadar geldiniz. Elimizde başka nakit de yok ve dolayısıyla paçal maliyet ile ortalamayı düşürmek gibi bir ihtimal de sizin için söz konusu değil. E peki bu durumda ne yapacaksınız? Oturup da belki bir gün yine o seviyeler görülür diye mi bekleyeceksiniz? Yoksa zarara razı olup bu iyi bu kadarmış deyip sineye mi çekeceksiniz? Bunların dışında da alternatifiniz var aslında... İşte sıra geldi alternatifi açıklamaya: Altcoin

Nedir Altcoin dediğimiz şey?Bitcoin mi Yoksa Altcoin mi?
Alternatif coinler mevcut coin miktatınızı artırmak için en iyi yol


Altcoin 2 kelimenin birleşiminden oluşuyor; alt ve coin. Yani Alternative ve Coin. Alternatif coinler mevcut coin miktatınızı artırmak için en iyi yol aslında. Bunun için Türkiye’ de alım yaptığınız Bitcoini yurtdışında altcoin olarak değerlendirebileceğiniz bir kripto borsaya göndermeniz ve dolayısıyla böyle bir borsada hesap açtırmanız gerekiyor. Bu borsalar arasında şimdilik en güvenlisi ve şimdilik bir hacker olayına maruz kalmamış olan Binance. Hesabınız onaylandıktan sonra mevcut BTC’lerinizi Binance hesabınıza aktarmanız gerekiyor.

Bitcoin mi Yoksa Altcoin mi?
Bu borsalar arasında şimdilik en güvenlisi ve şimdilik bir hacker olayına maruz kalmamış olan Binance


Aktarım işlemi gerçekleştikten sonra da alt coinlerde işlem yapmaya başlayabilir ve böylelikle BTC miktarınızı artırırken zararınızı azaltabilirsiniz.


Son Yazılarımız


Kriptoloji Nedir

Suriye İç Savaşı Nasıl Başladı

Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır
Sosyal Medya Hesaplarınızdan Paylaşabilirsiniz


Yorumlar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...