Ana içeriğe atla

Kilo Verirken Yapılan Hatalar ve Yanılgılar Nelerdir ?

   Kilo Verirken Yapılan Hatalar ve Yanılgılar Nelerdir ?
Kilo Verirken Yapılan Hatalar ve Yanılgılar Nelerdir ?
Kilo vermek için en temel unsur kişinin aldığı kalorinin harcadığı kaloriden az olması gerekliliğidirÜlkemizde obezite ve kilo probleminin arttığı şu son zamanlarda insanlar aldığı kiloları verebilmek için çeşitli yol ve yöntemleri denemektedirler. Bu uygulanan ve uygulanmaya çalışılan yöntemler çoğu zaman bilgi ve birikim eksikliğinden kaynaklı sonu hüsran ile sonuçlanmaktadır. Kilo vermeye çalışan kişilerin düştüğü bazı yanılgıları sırasıyla incelemeden önce kilo verme kavramını biraz daha açıklanabilir bir hale getirelim. Kilo vermek için en temel unsur kişinin aldığı kalorinin harcadığı kaloriden az olması gerekliliğidir.Yani bu demek oluyor ki baklava yiyerek dahi kilo verebilirsiniz ancak aldığınız her fazla kalori spor salonlarında geçen fazladan geçen dakikalar hatta saatler olarak geri dönebilir, dikkat ediniz.

Kilo Verirken Yapılan Hatalar ve Yanılgılar Nelerdir ?
Uygulanan ve uygulanmaya çalışılan yöntemler çoğu zaman bilgi ve birikim eksikliğinden kaynaklı sonu hüsran ile sonuçlanmaktadır


  •  Eğer az yersem kilo veririm: Evet az yerseniz kilo verebilirsiniz ancak şunu unutmayınız ayda 3 ila 4 kilodan fazla kütle kaybı yaşıyorsanız yanlış yoldasınız demektir. Sağlıklı bir insan için ideal olan ayda 3 ile 4 kilo vermektir bunun fazlası kas kayıpları olarak vücudunuza geri dönecektir. 

Kilo Verirken Yapılan Hatalar ve Yanılgılar Nelerdir ?
Sağlıklı bir insan için ideal olan ayda 3 ile 4 kilo arası vermektir
  • Uyulması imkansız diyetlere güvenmek: Belki de kilo problemi olan kişileri psikolojik olarak en çok yaralayan olay, bu uyulması imkansız diyetlere uymamanın verdiği vicdan azabı olsa gerek.


Kilo Verirken Yapılan Hatalar ve Yanılgılar Nelerdir ?
Ben spor yapıyorum istediğimi yiyebilirim: Bu cümleyi kurmanın ve hayat felsefesi haline getirmenin sonucu ne yazık ki kişi için hüsran olacaktır.  •  Ben spor yapıyorum istediğimi yiyebilirim: Bu cümleyi kurmanın ve hayat felsefesi haline getirmenin sonucu ne yazık ki kişi için hüsran olacaktır. Spor ile kısıtlı kalori yakımına giren vücut kontrolsüz bir hatalı beslenme ile harcadığı onca kaloriyi bir çırpıda almış olacak, bu karşılaşılması istenilecek bir durum değildir. Bundan kaynakla kilo vermek için spor salonuna dahi gidiyor olsanız beslenme ve kalori kontrolüne uyarak yapılan bir beslenme düzeni size harika dönüşümler kazandıracaktır. Kilo Verirken Yapılan Hatalar ve Yanılgılar Nelerdir ?
Kilo verirken kendinizle barışık olmak , yüksek özgüven sahibi olmak size iyi bir diyetten daha faydalı olacaktır


  • Beslenme firmalarının takviye gıdalarına bel bağlamak: Kilo verme uğruna vücudunuza alacağınız bir kimyevi madde organlarınıza geri dönüşü olmayan zararı verebilir ve hatta sizi ölüme sürükleyebilir. Bu yüzden sadece güvenilir markalardan güvenilir ürünleri kullanmaya özen gösteriniz.  • Kilo verirken kendinizle barışık olmak , yüksek özgüven sahibi olmak size iyi bir diyetten daha faydalı olacaktır.Seçtiğiniz her yolun veya tekniğin ucunda sağlığınız olduğunu her zaman göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.Son Yazılarımız


Ünlü Leh Birliği Kanatlı Hussar Süvarileri Hakkında Bilgiler

Ev Ekonomisi Yapmanın Püf Noktaları

Düzenli Balık Tüketiminin İnsan Vücuduna Faydaları
Sosyal Medya Hesaplarınızdan Paylaşabilirsiniz


Yorumlar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...